II. ročník BĚHU TUNELEM

Dne 6.10.2009 byl BĚH TUNELEM umístěn na FACEBOOK, kde jsme pro vás vytvořili profil tohoto závodu. Doufáme, že budete navštěvovat nejen naše stránky, ale že se také postavíte na start III. ročníku, který proběhne koncem dubna 2010.Dne 2.6.2009 proběhlo předání ceny - originálního trika BĚHU TUNELEM vítězi fotosoutěže panu Vítu Soukupovi. Ještě jednou gratulujeme a  těšíme se na další ročník, kde doufáme nejen ve větší počet fotografů a jejich fotografií ve fotosoutěži, ale především se těšíme na další nové startující. Již nyní Vám můžeme prozradit, že pro III. ročník bude vytvořena nová kategorie startujících - veteránů a veteránek. Další novinky čekejte začátkem roku 2010.


foto: Markéta Šourková


Organizační tým Běhu tunelem Vám tímto přeje příjemné léto
a krásné letní prázdniny roku 2009.


foto: Daniel SoukupHlasování do fotosoutěže skončilo!

Vítězem originálního trička BĚHU TUNELEM se stává Vít Soukup
za fotografii č. 1 - Až příští rok, kterému tímto gratulujeme!!!
O dalších umístěných se dočtete zde


foto: Vít SoukupII. ročník BĚHU TUNELEM neproběhl bez zájmu televizních kamer  - podívejte se na reportáž regionální televize ŽIŽKOV.TV

nebo na videoreportáž od našeho kameramana Milana

II. ročník BĚHU TUNELEM JE ZA NÁMI

NOVÍ DRŽITELÉ TUNELREKORDŮ JSOU JIŽ ZNÁMI

Vážení závodníci, závodnice, atleti, atletky, sportovní přátelé, rodiče a výborně povzbuzující publikum,

letošní II. ročník BĚHU TUNELEM, který se uskutečnil v neděli 26. 4. 2009 přinesl nejen nové traťové rekordy v obou hlavních kategoriích - v mužích (47,9 sekund) a ženách (59,6 sekund), ale především ustanovil i traťové rekordy těch nejmladších kategorií, tedy žactva. II. ročníku BĚHU TUNELEM se zúčastnilo celkem 46 závodníků, kdy nejmladšímu bylo teprve 6 let a nejstaršímu 61 let. Svoji premiéru měly 3 členné štafety, kterých se na pomyslnou startovní čáru vyznačenou ústím Žižkovského tunelu postavilo celých 7, z toho jedna složená výhradně z žactva. Kompletní výsledky naleznete zde, jejich stažení je možné v sekci download. Vybrané fotografie z II. ročníku BĚHU TUNELEM jsou k dispozici ve fotogalerii. Počasí s 20°C bylo příjemně letní, i když v tunelu a v jeho nejbližším okolí měl stále převahu chladný vánek.

Připomínáme, že pro fotografy, kteří si, snad jen tento rok, šli teprve prohlédnout trať a příští rok se také postaví na start III. ročníku BĚHU TUNELEM, právě začala fotosoutěž o nejlepší fotografii z letošního II. ročníku BĚHU TUNELEM. Více k fotosoutěži zde.

Doufáme, že nedělní sportovní dopoledne bylo pro Vás příjemným zpestřením a především nezapomenutelným zážitkem a chtěli jste být tím, kdo bude u světla na konci tunelu první. Těm, co se to povedlo, gratulujeme, ostatním děkujeme za hojnou účast, rodičům a sportovním přátelům a fanouškům za podporu na trati a přejeme si, abyste příší rok opět změřili své síly v III. ročníku BĚHU TUNELEM, který se bude opět konat koncem dubna.

                                                                                Mgr. Roman Pavlů
                                                                                    ředitel závodu


Vítězové jednotlivých kategorií:

mladší žáci - Soukup Jiří 1:17,8 min.
mladší žákyně - Duchoňová Andrea 1:07,08 min.

starší žáci - Soukup Vít 1:00,6min.
starší žákyně - Zimovjanová Tereza 1:01,7min.muži - Blahut Martin 47,9 s
ženy - Kodrová Kateřina 59,6 s

štafety dosp. Blahut, Králík, Knopp 2:29,8 min.
štafety dětí - Soukup, Soukup, Keil 3:35,6min.


V kategorii mužů a kategorii žen byly překonány dosud platné tunelrekordy. V ostatních kategoriích byly tunelrekordy ustanoveny.

Vítězům gratulujeme!!!


Divákům a fotografům BĚHU TUNELEM připomínáme, že stále mohou zasílat své fotografie do FOTOSOUTĚŽE!Aktuální informace

I přes to, že BĚH TUNELEM není ovlivněn rozmary počasí, rádi Vás informujeme, že předpověď počasí na neděli 26.4.2009 podle Českého hydrometeorologického ústavu zní: polojasno s teplotami okolo 20°C.


II. ročník BĚHU TUNELEM

Letošní II. ročník BĚHU TUNELEM se uskuteční v neděli 26. 4. 2009 od 10:00 hod.

Běh tunelem bude odstartován v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici v Karlíně a s cílem v ústí tunelu na Žižkově na Tachovském náměstí.

10:00 hodin start kategorie žactva (do 15 let)
11:00 hodin start hlavních kategorií mužů a žen (nad 15 let)
11:30 (cca) start závodu štafet žactva a štafet dospělých

Starty budou probíhat po jednotlivcích intervalovou metodou.

Startovné symbolických 20,-Kč.

Připravili jsme pro Vás možnost odložení věcí (na vlastní nebezpečí, ale budeme se snažit Vám je pohlídat) v závodní kanceláři, která bude v restauraci Černá kočka hned vedle startu, kde bude i možnost občerstvení.

Po doběhu hlavní kategorie proběhne tombola!

Pro diváky je NOVĚ připravena FOTOSOUTĚŽ!

Pro kategorii štafet a její běžce jsme odkryli podobu štafetových kolíků - navnadíme Vás?upoutávka na II. ročník BĚHU TUNELEM 26.4.2009


  • plakát II. ročníku BĚHU TUNELEM  (ke stažení zde)
  • upoutávka II. ročníku BĚHU TUNELEM do mobilu (ke stažení zde)
Pro letošní II. ročník běhu tunelem jsme pro Vás připravili několik novinek.
Tou první je posunutí termínu na 26.4.2009. Další významné novinky se týkají již samotného závodu a jsou jimi jednak rozšíření běžeckých kategorií, kdy své síly změří ve své samostatné kategorii děti a také kategorie štafet, kdy po doběhu mužské a ženské kategorie bude následovat štafetový běh tunelem tříčlenných družstev s netradičním štafetovým kolíkem vystihujícím temné prostředí rychlé spojky z Karlína na Žižkov, který je proslulý nejen svými hospůdkami, ale také svými zastavárnami a bazary.

I ceny pro vítěze jednotlivých kategorií budou letos zbrusu nové, originální, multifunkční a ne jen tak ledajaké. Přesvědčte se na vlastní oči a pusťte si upoutávku, ať víte, o co Vám stojí za to bojovat s konkurencí při letošním II. ročníku běhu tunelem v neděli dne 26.4.2009!

upoutávka na ceny pro vítěze II. ročníku BĚHU TUNELEM
! POZOR !
v upoutávce je zmíněno ještě původní datum konání závodu, které neplatí!

Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.