III. ročník BĚHU TUNELEM

běh tunelem PRONIKL DO české televizE!

Vážení sportovní přátelé,

 BĚH TUNELEM se po rozhlasu a novinách dostal i do dosud odolávajícího média, kterým byla televizní obrazovka domácností v celé České republice. Od soboty 26.6.2010 od 12:05 hodin je i toto informační médium pokořeno. Podívejte se na sportovní příležitosti a možnosti na Praze 3, ve kterých figuruje vedle našeho atletického klubu SK JESENIOVA i BĚH TUNELEM, a to dokonce jako jedna z rarit nejen Prahy 3, ale snad i celé České republiky.

Reportáž naleznete v čase 22:18 min. pod tímto odkazem:

BĚH TUNELEM V ČESKÉ TELEVIZI


běh tunelem v české televizi!

Vážení sportovní přátelé,

pokud jste příznivci, nebo přímo běžci našeho BĚHU TUNELEM, nenechte si ujít dne 17.7.2010 od 12:05 hodin na programu ČT1 pořad Z METROPOLE. Tento pořad bude nejen o Praze 3, ale také o námi pořádaném závodě netradičním prostředím Žižkovského tunelu.

Nejen vítězové zažívají svých 5 minut slávy, ale touto poctou se bude moci také pochlubit právě dne 17.7.2010 od 12:05 hodin na ČT1 nebo ČT24 i BĚH TUNELEM.

Doufáme, že nám tato televizní vizitka přiláká další běžce, kteří se vydají za světlem na konci tunelu, a Vám přinese větší motivaci v podobě větší konkurence ve startovní listině.fotosoutěž iii. ročníku běhu tunelem ukončena.

vítěznou fotografií osamělý houslista tomáše herynka


Vítěznou fotografií letošního III. ročníku BĚHU TUNELEM se stala fotografie č. 2 osamělého houslisty v Žižkovském tunelu Tomáše Herynka. Houslista hrál běžcům tunelem před samotným startem závodu. Škoda jen, že nevydržel i na vyhlašování vítězů, pro které by byly jeho houslové variace stylovým dárkem. Vítězi fotosoutěže gratulujeme, všem ostatním fotografům děkujeme za jejich
zaslané fotografie.


vítězná fotografie: Tomáš Herynekfotografie do fotosoutěže iii. ročníku běhu tunelem již na stránkách i s možností hlasování

Vážení soutěžící, předem se omlouváme za prodlevu mezi koncem termínu zasílání fotografií do fotosoutěže a jejich zobrazením na stránkách BĚHU TUNELEM. Z technických důvodů jsem nebyli schopni je vložit na stránky dříve. Ještě jednou se omlouváme.

Nyní jsou již veškeré fotografie k dispozici
v sekci fotosoutěž i s možností vašeho hodnocení a vybrání té nejlepší fotogragie. Hlasování ve fotosoutěži bude probíhat v termínu od 18.5. do 4.6. Poté bude vítězi na atletickém oválu SK JESENIOVA předána jeho výhra, kterou prozradíme až poté, co bude znám vítěz.


fotosoutěž iii. ročníku běhu tunelem

Již se nám přihlásili první soutěžící do naší fotografické soutěže o nejlepší fotografii z letošního BĚHU TUNELEM. Pokud jste v neděli 25.4.2010 také fotili nebojte se a pochlubte se se svými fotografickými výsledky z prostředí Žižkovského tunelu změněného v závodní trať všech věkových kategorií. Stále můžete zasílat své fotografie do naší fotosoutěže. Více o fotosoutěži a podrobnosti k ní naleznete zde.


OSOBNÍMI REKORDY NAbitý

iii. ročník běhu tunelem

Dne 25.4.2010 proběhl za nádherného letního počasí III. ročník BĚHU TUNELEM, který přinesl nejen mnoho vylepšených osobních rekordů běžců a běžkyň, kteří startovali již minulý rok, ale přichystal nám i překvapení v mnoha kategoriích a to především ve štafetě žactva. Tunelrekordy (TR) z loňského roku byly překonány hned v několika kategoriích. Seznam přihlášených se nám oproti minulým ročníkům opět o něco rozrostl na 55 startujících, z čehož bylo 13 dospělých. Bohužel se nám nepodařilo nalákat ani jednoho řidiče a řidičku kočárků, kteří měli také vypsanou svou kategorii, a nedostavila se ani žádná štafeta do závodu městských částí. I přes tuto neúčast jsme byli svědky zajímavých, a pro některé nečekaných, výsledků.
Jelikož byl letošní III. ročník ve znamení NEWLINE Pražského běžeckého poháru mládeže 2010, do kterého se z našeho závodu započítávají dětským běžcům a běžkyním body, bylo vypsáno hned několik nových kategorií, ve kterých byly pro příští ročníky nastaveny laťky dosaženými časy velmi vysoko.
V kategorii žákovských štafet se podařilo štafetě ve složení Soukup Vít, Soukup Jiří a Pařízek Lukáš pokořit dosavadní TR o plných 41,8 vteřin na současných 2:53,8 min. a s tímto časem by tato štafeta skončila i mezi dospělými na nádherném 3. místě. I mezi štafetami dospělých došlo k vylepšení stávajícího TR a to štafetou Hojka a spol. ve složení Delfín, Doktor a Hurvínek o 2,7 vteřiny na 2:27,1 min. Posunutí TR proběhlo i v kategorii mladších žáků Musilem Janem, který o 13,7 vteřiny vylepšil TR této kategorie. Další vylepšení TR proběhlo i mezi staršími žáky Soukupem Vítem, který časem 54,0 vteřin pokořil o 5,4 vteřiny svůj vlastní TR, a staršími žákyněmi, mezi kterými Bláhová Kateřina posunula jeho hodnotu o 3 vteřiny na 58,7 vteřin a svým výkonem se mezi staršími žákyněmi dostala jako první pod magickou hodnotu 1 minuty. V kategorie nejmladších, tedy kategorii přípravek si prvenství odnesli Duchoňová Andrea a Pařízek Lukáš.
Největším překvapením bylo vítězství v mužské kategorii, ve které prvenství získal
v čase 49,1 vteřiny a ve vylepšeném vlastním osobním rekordu Pavel Augustinský a porazil mnohé favorizované atlety.Vítězům gratulujeme, všem ostatním děkujeme za jejich účast, i když i oni jsou vítězi, jelikož dokázali doběhnout až ke světlu na konci tunelu (Žižkovského).

Výsledky byly vynikající ve všech disciplínách, především nasazení a odhodlání těch nejmenších, kteří se vydali na trať dlouhou 303 metrů. Podrobná výsledková listina je k dispozici ke stažení v sekci download.

Jedna z několika fotogalerií z letošního ročníku BĚHU TUNELEM, které Vám nabídneme je již k vidění ZDE. Další budou k dispozici v sekci fotogalerie.

I přes to, že již známe veškeré vítěze, III. ročník BĚHU TUNELEM ještě nekončí.  Právě nyní začíná DIVÁCKÁ FOTOSOUTĚŽ o nejlepší fotografii z proběhlého III. ročníku BĚHU TUNELEM. Více informací naleznete v sekci fotosoutěž.

Další z řady soutěží pořádaných atletickým klubem SK JESENIOVA bude závod o světové rekordy na 270 metrů JESENIOVA WORLD RECORD RACE, který proběhne v neděli dne 13.6.2010 na atletickém stadionu SK JESENIOVA, a na kterém se budou rozdělovat i finanční prémie za překonání světových rekordů v hlavních kategoriích. Pro všechny předem přihlášené závodníky budou připravena personalizovaná startovní čísla. Více informací naleznete na JESENIOVA WORLD RECORD RACE. Budeme se na Vás těšit.

organizační tým BĚHU TUNELEMPŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA iii. ročník běhu tunelem

I letos se na nedělní závod usmálo počasí a předpověď hlásí 21° Celsia, východní vítr o síle 10km/hod. a nulovou pravděpodobnost srážek. I přes tuto velice pozitivní předpověď  bude tunelem mírně foukat chladný vzduch a pocítí ho především rodiče dětských závodníků a diváci v okolí startu a cíle.časový pořad iii. ročníku běhu tunelem

Starty jednotlivých kategorií jsou, vzhledem k počtu závodících a metodě intervalových startů, pouze orientační.

14:00 hod.    kategorie přípravka dívky (1999 a mladší)
                     kategorie mladší žactvo dívky (1997 - 1998)

14:20 hod.    kategorie přípravka chlapci (1999 a mladší)
                     kategorie mladší žactvo chlapci (1997 - 1998)

                     kategorie řidiček a řidičů kočárků

vyhlášení vítězů kategorií přípravek, mladšího žactva, řidiček a řidičů kočárků

15:00 hod.    kategorie starší žactvo dívky (1995 - 1996)

15:20 hod.    kategorie starší žactvo chlapci (1995 - 1996)

vyhlášení vítězů kategorií staršího žactva

15:40 hod.    štafety žactvo

16:00 hod.    kategorie dorostenky (1993 - 1994)
                     kategorie ženy (1992 a starší)
                     kategorie veteráni - ženy (nad 45 let)

16:20 hod.    kategorie dorostenci (1993 - 1994)
                     kategorie muži (1992 a starší)
                     kategorie veteráni - muži (nad 45 let)

vyhlášení vítězů štafet žactva, dorostenců, dorostenek

16:40 hod.    štafety dospělých
                     štafetový závod městských částí Prahy 3 a Prahy 8

vyhlášení vítězů kategorií mužů, žen, veteránů, veteránek, štafet dospělých a štafet městských částí


11.4.2010


Do závodu běhu tunelem zbývá necelý měsíc!!!

Vážení sportovní přátelé,

rádi bychom Vám připomněli, že BĚH TUNELEM se uskuteční již za necelý měsíc v neděli 25.4.2010, a že jsme pro Vás připravili, vedle klasických věkových kategorií a štafetového běhu, také zcela novou a netradiční kategorii, která je určena pro řidičky a řidiče kočárků.

Podmínkou pro start v této nové kategorii bude pouze kočárek (miminko pohlídá na těch pár minut tatínek nebo maminka).  Cenou pro vítěze bude,  kromě vypracovaných bicepsů z běhu s kočárkem Žižkovským tunelem z Karlína na Žižkov, sada lepení na kolečka kočárku a možná přidáme i přídavná světla do mlhy pro trénink s kočárkem.Samozřejmostí bude také fotosoutěž, která bude probíhat i v průběhu letošního ročníku BĚHU TUNELEM. Cena pro vítěze fotosoutěže ja zatím tajná, ale věříme, že se nám přihlásí dostatečný počet fotografií.Jelikož závod BĚH TUNELEM začíná a končí v jiné městské části, bude v rámci letošního ročníku uspořádán pro úředníky a zaměstnance Prahy 3 a Prahy 8 štafetový závod (souboj) o nejrychlejší a tedy i nejlepší štafetu městských částí (letáček ke stažení zde). Doufáme, že městské části vyšlou své sportovní zástupce a vzájemně změří své síly. Přijďte se podívat, zda jednotlivé městské části postaví štafetu a utkají se ve štafetovém souboji.
28.3.2010


BĚH TUNELEM SOUČÁSTÍ BĚŽECKÉ SÉRIE ZÁVODŮ NEWLINE PRAŽSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010!!!


Především pro mladé a začínající atlety a atletky je určena informace, že BĚH TUNELEM se zařadil do série pražských závodů NEWLINE PRAŽSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR MLÁDEŽE 2010, který probíhá po celý rok 2010, a jehož součástí je celkem 24 závodů, ve kterých se získávají za umístění v příslušné věkové kategorii body do celkového pohárového hodnocení.

BĚH TUNELEM zařadil do svého III. ročníku všechny kategorie, které NEWLINE PRAŽSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR boduje!

Kategorie zařazené do NEWLINE PRAŽSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR a zároveň zařazené do BĚHU TUNELEM:  přípravka 1999 a mladší
                                           mladší žactvo 1997 - 98
                                           starší žactvo 1995 - 96
                                           dorost 1993 - 94


Více informací k NEWLINE PRAŽSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR naleznete zde nebo si uložte celé propozice.

Přijďte dne 25.4.2010 od 14:00 hod. na start BĚHU TUNELEM, který není ještě tolik známý mezi mladými atlety a atletkami a získejte cenné body do pohárového hodnocení!

Předběžné přihlášky zasílejte prostřednictvím formuláře, který se nachází na konci této stránky nebo přímo na e-mail: behtunelem@behtunelem.czOFICIÁLNÍ PLAKÁT iii. ročníku BĚHU TUNELEMOficiální plakát a ostatní upoutávky k dispozici ke stažení v sekci download.

I letošní iii. ročník BĚHU TUNELEM přinese spoustu novinek - přesvědčte se sami!


Vážení sportovní přátelé,
s Novým rokem Vám přinášíme veškeré informace k letošnímu III. ročníku BĚHU TUNELEM.

Letošní III. ročník proběhne v neděli dne 25.4.2010 od 14:00 hod. a doufáme, že nám i v letošním ročníku zachováte svou přízeň a přijdete si opět zazávodit a pokusit se o překonání rekordů, které byly v loňském roce všechny překonány. I pro letošní ročník bude pro Vás připraven oficiální plakát, abychom Vás opět nalákali na 303 metrový závod tunelem.

A jaké novinky jsme si na Vás připravili?
  • Čas startů jsme přesunuli z dopoledních hodin na brzké odpolední, kdy starty jednotlivých kategorií budou začínat od 14:00 hodin.
  • Kategorii dospělých jsme rozdělili a vytvořili jsme samostatnou veteránskou kategorii pro sportovce nad 45 let.
A nakonec největší novinka pro rodiče!

Po loňské zkušenosti, kdy jsme zaznamenali hojný počet maminek, které opřeny o své kočárky nepokrytě záviděly běžcům a některým se dokonce plašila na jejich strojích kolečka, jsme se rozhodli vyjít těmto maminkám vstříct a pro letošní ročník NOVĚ ZAŘAZUJEME kategorii pro řidičky, a také i pro řidiče kočárků. Podmínkou pro start v této nové kategorii bude pouze kočárek (miminko pohlídá na těch pár minut tatínek nebo maminka).  A o co budou řidičky nebo řidiči kočárků bojovat? Nejen o pořádné bicepsy při tlačení kočárku, ale především o sadu lepení na kolečka kočárku. Pokud se nám to podaří, přidáme i přídavná světla do mlhy pro trénink s kočárkem.Fotosoutěž, kterou jsme vyhlásili minulý rok, bude probíhat i v průběhu letošního ročníku. A cena pro vítěze...? Nechte se překvapit!

upoutávka na vybroušené ceny iii. ROČNÍKU běhu tunelem

jIž jsme pro vás připravili

iii. ročník BĚHU TUNELEM


Vážení sportovní přátelé,

se začátkem nového desetiletí v 21. století Vám představíme novinky, které Vám nabídneme na III. ročníku BĚHU TUNELEM.

Prozatím Vám prozradíme pouze to, že III. ročník BĚHU TUNELEM proběhne v neděli dne 25.4.2010 a že se můžete těšit na několik nových kategorií. Pokud si pozorně prohlédnete jednotlivé sekce těchto stránek, tak na chystané novinky sami narazíte.Vážené atletky, vážení atleti a sportovci všeho druhu a vyznání,

do Nového roku 2010 Vám jménem organizačního týmu BĚHU TUNELEM a atletického klubu SK JESENIOVA přeji MNOHO vydařených závodů, které jste si pro nadcházející sezónu naplánovali, radostí z jejich dokončení a především spoustu umístění na "bedně".

Roman Pavlů


Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.