VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH BĚHU TUNELEM 

 Vážení atleti, vážené atletky, sportovci a náhodní internetoví surfaři, právě jste otevřeli internetové stránky věnované jednomu bláznivému nápadu trenéra atletického klubu SK JESENIOVA, kterým je běh Žižkovským tunelem pro pěší pod horou Vítkov na 303 metrů.

 Pokud jste na těchto stránkách ze zvědavosti nebo přímo cíleně, VÍTEJTE a nebojte se prozkoumat nejen všechny odkazy a jednotlivé sekce těchto stránek, ale především využijte naší nabídky a zúčastněte se veřejného závodu Běhu tunelem, který se každoročně koná v neděli blízkému datu 21.4. Start je v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici, cíl v ústí tunelu na Tachovském náměstí. Prozkoumejte na vlastní kůži Žižkovský tunel a prožijete jedinečný zážitek běhu za světlem, které na Vás bude čekat na konci tunelu.

Mnoho štěstí, rychlosti a běžecké formy při závodě přeje
ředitel závodu


fotosoutěž iV. ročníku běhu tunelem zná výherce

Nejen samotný BĚH TUNELEM, který proběhl před měsícem, ale i fotosoutěž, která ho provázela je minulostí. Zkuste uhádnout, která z těchto fotografií, které měly stejný počet hlasů, nakonec vyhrála. Nechcte-li hádat, podívejte se jak fotosoutěž dopadla přímo do záložky fotosoutěže.

                                     


Vyberte nejlepší fotografii letošního IV. ročníku běhu tunelem


Od 9.5. do 22.5.2011 máte možnost hlasovat o nejlepší fotografii z letošního BĚHU TUNELEM, který se uskutečnil 17.4.2011. Fotograf, jehož fotografie od vás získá nejvíce hlasů, obdrží za své vítězství rovnou dvě ceny - jednu funkční a druhou fotograficky praktickou. Více se dozví jako první vítěz naší fotosoutěže, a poté přes tyto stránky i ostatní. Fotografií do letošní fotosoutěže se sešlo celkem 15 od tří autorů. Fotografie a hlasovací panel naleznete v záložce fotosoutěž. Pomožte nám odměnit toho nejlepšího.


Dne 23.5.2011 proběhne vyhlášení nejlepší fotografie a s ní i zveřejnění jména jejího autora.IV. ročník běhu tunelem PŘEPISOVAL HISTORICKÉ VÝKONY


IV. ročník BĚHU TUNELEM, který proběhl v neděli 17.4.2011 je již minulostí. Zanechal po sobě nesmazatelnou stopu ve své prozatím krátké čtyřleté historii.

U portálu Žižkovského tunelu v Thámově ulici v Praze 8 - Karlíně bylo rozdáno 13 sad medailí, bylo pokořeno 9 tunelrekordů, byla vyplacena finanční prémie za překonání tunelrekordu v hlavní mužské kategorii a pokořen byl i počet startujících atletů a atletek. „Anonymní soupeř“, který ve svém dopise tvrdil, že vyhraje hlavní cenu a finanční prémii nejspíš nedorazil. Nebo jím byl Jan „Gazi“ Vlach?

Za krásného jarního počasí se na startovní čáře na Karlínské straně Žižkovského tunelu sešlo 82 startujících atletů a atletek, kteří se utkali o medailové pozice BĚHU TUNELEM, o originální tunelceny a v dětských kategoriích také o cenné body do Newline Pražského Poháru Běžeckých Nadějí 2011, jehož je BĚH TUNELEM již druhým rokem součástí.

Více informací o letošním ročníku BĚHU TUNELEM získáte z tiskové zprávy, výsledkovou listinu pak v záložce download nebo přímo zde.IV. ročník běhu tunelem neskončil - pokračuje fotosoutěží o nejlepší  fotografii letošního ročníku


Pokud jste mysleli, že letošní BĚH TUNELEM již skončil, tak věřte, že nikoliv. Soutěžní prostor se nyní otevírá všem fotografům, kteří byli přítomni na IV. ročníku BĚHU TUNELEM, a kteří by se chtěli zúčastnit tradiční fotosoutěže BĚHU TUNELEM. Své fotografie ze IV. ročníku zasílejte do 6.5.2011 na naše e-mailové adresy: behtunelem@seznam.cz nebo behtunelem@behtunelem.cz, kdy všechny fotografie vystavíme na našich stránkách a vy sami pak rozhodnete o té nejlepší z nich. Podrobnější informace k fotosoutěži naleznete zde.

Líbil se vám náš netradiční běžecký závod Žižkovským tunelem a rádi byste se zúčastnili další podobné akce? Máme pro vás připraven závod o útok na světové rekordy na 270 metrů. Přijďte dne 12.6.2011 od 13:00 hodin zkusit pokořit světové rekordy na 270metrový atletický ovál SK Jeseniova na Žižkov a získejte vedle startovního čísla se svým jménem i titul světového rekordmana na závod JESENIOVA WORLD RECORD RACE. Pro více informací navštivte stránky závodu a stáhněte si letáček samotného závodu.
BODY DO NEWLINE PRAŽSKÉHO POHÁRU BĚŽECKÝCH NADĚJÍ 2011 ROZDÁNY

Umístili jste se mezi prvními deseti na letošním ročníku BĚHU TUNELEM, účastníte se seriálu Newline Pražského poháru Běžeckých Nadějí 2011 a nevíte, kolikátí jste v průběžném hodnocení poháru? Navštivte oficiální stránky tohoto seriálu, do kterého je zařazeno celkem 11 závodů, ve kterém stále můžete ovlivnit své pořadí. BĚH TUNELEM byl teprve 4. závodem, ve kterém můžete nasbírat potřebné a drahocenné body do celkového součtu.
zatoulaná tisková zpráva a výsledky letošního ročníku BĚHU TUNELEM


Všem, kteří netrpělivě čekají na tiskovou zprávu a především na výsledky z letošního ročníku BĚHU TUNELEM se omlouváme, ale tisková zpráva společně s výsledky se nám zatoulala a bude k dispozici během zítřejšího (středečního) večera.
Ale abychom vám nabídnuli alespoň nějaké vzpomínky na nedělní závod, můžete si prohlédnout naši skromnou fotogalerii, do které jsme stihli zachytit alespoň některé okamžiky včerejšího na tunelrekordy bohatého závodu. Fotografům, kteří byli přítomni IV. ročníku BĚHU TUNELEM připomínáme, že do 6.5.2011 mohou zasílat na naše emailové adresy behtunelem@seznam.cz nebo behtunelem@behtunelem.cz své fotografie do fotosoutěže letošního ročníku. Více o fotosoutěži naleznete zde.
tisková zpráva, výsledky a fotogalerie IV. ročníku BĚHU TUNELEM

Atleti a atletky,

kteří jste se vydali na trať dlouho 303 metrů Žižkovským tunelem, výsledky pro vás zpracujeme ještě během dnešního večera a můžete se těšit i na fotogalerii, i když času na focení moc nebylo. Proto doufáme, že využijete naší fotosoutěže a zašlete nám své  fotografie, popřípadě nám je poskytnete pro propagaci BĚHU TUNELEM. Tisková zpráva ze závodu bude společně s výsledky a fotogalerií na těchto stránkách k dispozici zítra - tedy v pondělí 18.4.2011. Přejeme vám příjemný zbytek nedělního večera a doufáme, že jste si závod užili a příjemně jste si zazávodili. Snad jste přešli i chyby, které se nám vyskytly během průběhu závodu.POSLEDNÍ UPŘESŇUJÍCÍ INFORMACE K PROPOZICÍM IV. ROČNÍKU BĚHU TUNELEM

Vážení sportovní přátelé,

Mistrovství ČR v půlmaratónu mužů a žen, které se běželo dnes, tedy v sobotu 16.4.2011 v Pardubicích je již minulostí a další neméně významnou akcí tohoto víkendu je již pouze náš BĚH TUNELEM. Doufáme, že na startu uvidíme plejádu budoucích atletických mistrů a mistryň. U dospělých jsme ze zákulisí zaslechli, že se připravuje útok na dosud platný tunelrekord, který minulý rok odolal a zůstal nezměněn. Počasí nám má přát, kdy se má rtuť teploměru vyšplhat ke 14 stupňům Celsia a obloha má být polojasná. V Žižkovském tunelu to ovšem stále studeně fouká, proto nepodceňte své oblečení, které budete mít na sobě, než se budete svlékat do atletických dresů.

Z vašich řad zaznělo několik dotazů ohledně propozic samotného závodu, proto vám je upřesňujeme. Prosíme vás, abyste časy startů braly jako orientační vzhledem k intervalové metodě startování! Může se proto stát, že budou starty jednotlivých kategorií, nebo vyhlašování posunuty. Mějte s námi strpení, budeme se snažit vše zpracovat co nejrychleji.
 • Prezentace bude ukončena půl hodiny před startem!!!
 • Přihlašování se provádí v závodní kanceláři restaurace Černá kočka, která je hned u startu.
 • Odprezentovat se musí i ti, kteří se předem přihlásili, a to z důvodu tomboly, kdy přihlašovací formulář slouží jako lístek do tomboly.
 • 14:00 hodin - start dětských kategorií
            (přípravka dívky a chlapci, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci)
 • 14:30 hodin - start řidičů a řidiček kočárku
 • 15:00 hodin - start štafet dětí
 • 15:30 hodin - vyhlášení dětských kategorií
 • 16:00 hodin - start dospělých kategorií
            (dorostenky, dorostenci, ženy, muži, veteránky, veteráni)
 • 16:30 hodin - start štafet dospělých
 • 17:00 hodin - vyhlášení dospělých kategorií
 • 17:20 hodin - tombola

Doufáme, že k letošnímu BĚHU TUNELEM máte již vše přichystáno, formu jste doladili a zítra nedáte tomu našemu "anonymnímu soupeři" v Žižkovském tunelu na trati 303 metrů žádnou šanci.

Za organizační tým se na vás těší Roman Pavlů.


společnost emco sponzorem kategorií zařazených do newline poháru pražských běžeckých nadějí 2011

Druhým rokem probíhající spolupráce s NEWLINE pohárem běžeckých nadějí, do kterého je zařazen i náš BĚH TUNELEM přináší mladým atletům a atletkám další důvod, proč se zúčastnit našeho závodu. Sponzorem všech kategorií vypsaných a zařazených  do Newline poháru běžeckých nadějí 2011, které se poběží při letošním ročníku BĚHU TUNELEM, se stala společnost EMCO. Společnost EMCO, která se zabývá výrobou zdravé výživy - müsli, cereáliemi, tyčinkami, ovesnými kašemi a cereálními výrobky pro děti, má pro všechny medailisty bodující v Newline poháru běžeckých nadějí 2011 připraveny ceny ze své produkce. Ceny těmto nejlepším bude předávat zástupce NEWLINE poháru běžeckých nadějí a náš čestný host Tomáš Linhart.


Stále ještě váháte nad svou přihláškou a účastí?                NEVÁHEJTE!!!


PRVNÍ PŘIHLÁŠENÝ NA LETOŠNÍ ROČNÍK BĚHU TUNELEM!

Premiantem mezi předběžně přihlášenými na letošní ročník BĚHU TUNELEM se stal "Gazi" Jan Vlach z SK JESENIOVA, který se bude pokoušet o překonání historického tunelrekordu a tak i o zisk finanční prémie, která je za jeho překonání vypsána. Jako prvnímu přihlášenému patří právo vybrat si před startem své kategorie startovní pozici.OFICIÁLNÍ PLAKÁT BĚHU TUNELEM objeven na zdi žižkovskéhu tunelu!!!

pisatelem je váš anonymní soupeř!

Vážení sportovní přátelé,

kteří se chystáte na letošní IV. ročník BĚHU TUNELEM v neděli 17.4.2011, rád bych vás jménem organizačního týmu upozornil na anonymní leták, který jsme spatřili přilepený na stěně Žižkovského tunelu. Možná ho také někde na Žižkově, nebo v Karlíně zahlédnete. Natolik se našemu organizačnímu týmu zalíbil, že jsme ho použili jako leták pro letošní BĚH TUNELEM (jako .jpg ke stažení zde, jako .pdf zde).

Děkujeme tak vašemu anonymnímu soupeři za šíření povědomí o BĚHU TUNELEM.

Tento anonym Vás má odradit od účasti na letošním BĚHU TUNELEM. Celý náš organizační tým doufá, že tomuto anonymnímu „soupeři“ ukážete, že jste to VY, kdo má natrénováno a na trati to bude právě on, kdo uvidí vaše vzdalující se záda!

Nedejte šanci a poražte pisatele anonymního dopisu – anonymního soupeře a získejte nejen originální trofej, ale i  finanční prémii pro pokořitele stávajících tunelrekordů v mužské a ženské kategorii!!!IV. ročník běhu tunelem připraven!!!

proběhne v neděli 17.4.2011 od 14:00 hodin!

Vážení sportovní přátelé,

zarezervujte si poslední neděli před Velikonocemi pro čtvrtý ročník BĚHU TUNELEM. IV. ročník odstartuje 17.4.2011 od 14:00 hodin v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici.

U našich pravidelných závodníků doufáme, že ani letos nebudou chybět na startu, aby poznali novinky, které jsme nejen pro ně připravili. U běžců, kteří náš závod ještě neabsolvovali a váhají se startem, doufáme, že se nakonec rozhodnou a jedinečný závod na 303 metrů vedoucí jediným tunelem pro pěší v Praze - Žižkovským tunelem - je osloví a také se postaví na jeho start v neděli 17.4.2011 v ústí tunelu v Thámově ulici v Praze 8 - Karlíně.

Pro všechny běžce a běžkyně bude opět po vyhlášení příslušných kategorií připravena tombola!

Fanouškům a doprovodným týmům jednotlivých závodníků doporučujeme vzít fotoaparáty. Pro fotografy bude tradiční fotosoutěž, ve které pak sami rozhodnete o nejlepší fotografii IV. ročníku BĚHU TUNELEM, kdy její autor získá hodnotnou cenu. Více o fotosoutěži zde.

Pro ty nejlepší běžce a běžkyně máme samozřejmě připraveny odměny v podobě diplomů a věcných cen. Pro vítěze hlavních kategorií budeme mít zbrusu nově vybroušené ručně vyráběné ceny a pro kategorii štafet jsme připravili inovovanou interaktivní cenu, o kterou se budou moci podělit všichni členové štafety a nebudou si jí muset půjčovat.

Nezapomeňte si zatrhnout v kalendáři datum 17.4.2011

a k němu připsat poznámku:

BĚH TUNELEM od 14:00 hodin.

Časový program a propozice jednotlivých kategorií naleznete zde.

Předběžné přihlášky můžete zasílat přes přihlašovací formulář v dolní části této stránky nebo zde.

Hledáte běžce do neúplné štafety? Zkuste je nalézt přes fórum v záložce štafet.


prozkoumejte co se skrývá za vraty v žižkovském tunelu - hISTORIE PROSTOR, KTERÁ JSOU CHODCŮM, CYKLISTŮM A BĚŽCŮM UTAJENA

Žižkovský tunel není jen zkratkou pro pěší a cyklisty mezi Žižkovem a Karlínem, ale skrývá také kryt civilní ochrany vybudovaný, stejně jako tunel samotný, v padesátých letech 20.století. Více se dozvíte v článku na idnes.cz, ze kterého je převzato i video.běhu tunelem i v roce 2011 opět součástí pražského běžeckého poháru

(newline pohár pražských běžeckých nadějí 2011)

Stejně jako v loňském roce, tak i letos, se BĚH TUNELEM stal jedním ze závodů zařazených do NEWLINE poháru pražských běžeckých nadějí 2011 (o poháru se dozvíte více zde), ve kterém mohou rodící se atletické hvězdy získat cenné body do konečného hodnocení této soutěže.

Mladí atleti a atletky, nenechte nic náhodě a doběhněte BĚHEM TUNELEM z Karlína na Žižkov pro potřebné body, ať získáte náskok nad svými soupeři. Loňský ročník našeho závodu zaznamenal jen několik běžců a běžkyň, kteří absolvovali BĚH TUNELEM v rámci Pražského běžeckého poháru 2010, takže bylo snadné získat mnoho bodů v malé konkurenci. Zkuste to i letos, ať posbíráte co nejvíc bodů. PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ na BĚH TUNELeM

(prosíme o uvedení jména, příjmení a ročníku narození a atletického klubu)Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.