VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH BĚHU TUNELEM 

 Vážení atleti, vážené atletky, sportovci a náhodní internetoví surfaři, právě jste otevřeli internetové stránky věnované jednomu bláznivému nápadu trenéra atletického klubu SK JESENIOVA, kterým je běh Žižkovským tunelem pro pěší pod horou Vítkov na 303 metrů.

 Pokud jste na těchto stránkách ze zvědavosti nebo přímo cíleně, VÍTEJTE a nebojte se prozkoumat nejen všechny odkazy a jednotlivé sekce těchto stránek, ale především využijte naší nabídky a zúčastněte se veřejného závodu Běhu tunelem, který se každoročně koná v neděli blízkému datu 21.4. Start je v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici, cíl v ústí tunelu na Tachovském náměstí. Prozkoumejte na vlastní kůži Žižkovský tunel a prožijete jedinečný zážitek běhu za světlem, které na Vás bude čekat na konci tunelu.

Mnoho štěstí, rychlosti a běžecké formy při závodě přeje
ředitel závodu


v. ročník běhu tunelem ovládly nejmladší věkové kategorie

Předposlední dubnová neděle tradičně patřila závodu Žižkovským tunelem. Za přívětivého počasí (polojasno, 12stupňů Celsia) se na start již V. ročníku BĚHU TUNELEM postavilo celkem 35 atletů a atletek, kteří chtěli pokořit jak své soupeře, své dosavadní časy, tak i tunelrekordy v jednotlivých věkových kategoriích. Překvapivě nejsilnější startovní kategorii tvořily přípravky. Pravděpodobně špatná synchronizace elektronických diářů dospělých sportovců zapříčinila malou účast od dorostenců po veterány. Na druhou stranu vzniklá malá konkurence usnadnila zisky těch nejcennějších kovů těm odvážným, kteří se nezalekli deštivých předpovědí a dorazili na start našeho V. ročníku.

Vřelé díky patří také HOSTINCI U TUNELU, který nám pro letošní ročník poskytl zázemí pro naši startovní kancelář a byl vaší občerstvovací stanicí.

V.rocnik V.rocnik
Všem atletům a atletkám děkujeme za jejich účast, vítězům gratulujeme a v příštím roce očekávejte i v nejmenších věkových kategoriích originální tunelceny, jelikož BĚH TUNELEM se přehoupne do 2. pětiletky své existence.

Výsledkovou listinu V. ročníku BĚHU TUNELEM naleznete zde a celou tiskovou zprávu zde.

Fotogalerie s výběrem událostí letošního V. ročníku BĚHU TUNELEM jsme pro vás připravili zde.

V.rocnik V.rocnik

Dnešním dnem, tedy 22.4.2012 startuje FOTOSOUTĚŽ V. ročníku BĚHU TUNELEM o nejatraktivnější fotografii z letošního BĚHU TUNELEM. Pravidla fotosoutěže a kam lze snímky zasílat, naleznete zde. Vítěz fotosoutěže obdrží reportážní publikaci Vencouver 2010 se spoustou inspirativních fotografií z vrcholné sportovní akce.

V.rocnikV. ročník běhu tunelem posledním rokem v mateřské školce

Synchronizujte své kalendáře, diáře, outlooky, Iphony a především svá těla na datum 22.4.2012, kdy proběhne další ročník běhu tunelem


Vážení sportovní přátelé,

nastavte si ve svých elektronických hračičkách, které mimo jiného dokážou i telefonovat a posílat SMS, odpočet k datu startu V. ročníku BĚHU TUNELEM, které bude v neděli 22.4.2012. V. ročník odstartují jako již tradičně ve 14:00 hodin v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici dětské kategorie.

Doufáme, že se konečně prolomí ledy a tolik opomíjená fotosoutěž BĚHU TUNELEM zaznamená více odvážných fotografů a to i z řad příležitostných "cvakačů" objektivem mobilního telefonu. Ceny budou....nebojte. Více o fotosoutěži zde.

Pro ty nejlepší běžce a běžkyně máme samozřejmě připraveny odměny v podobě diplomů a věcných cen. I letos se mohou vítězové hlavních kategorií těšit na vybroušené ručně vyráběné ceny a kategorie štafet získá 3 ceny v jedné.


Časový program a propozice jednotlivých kategorií naleznete zde.

Předběžné přihlášky můžete zasílat přes přihlašovací formulář v dolní části této stránky nebo zde.

Hledáte běžce do neúplné štafety? Zkuste je nalézt přes fórum v záložce štafet.
propozice a orientační časový pořad běhu tunelem • Prezentace bude ukončena nejpozději 15minut před startem příslušné kategorie!!!
 • Přihlašování se provádí v závodní kanceláři restaurace Černá kočka, která je hned u startu.
 • od 13:00 hodin - možnost registrace všech věkových kategorií
 • 13:45 hodin - konec přihlašování dětských kategorií
           (přípravka dívky a chlapci, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci)
 • 14:00 hodin - start dětských kategorií
            (přípravka dívky a chlapci, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci)
 • po doběhu dětských kategorií přihlašování dětských štafet
 • 14:45 hodin - konec pčihlašování dětských štafet
 • 15:20 hodin - start štafet dětí

 • 16:00 hodin - vyhlášení dětských kategorií a dětských štafet
 • 16:15 hodin - konec přihlašování dospělých kategorií 
            (dorostenky, dorostenci, ženy, muži, veteránky, veteráni)
 • 16:30 hodin - start dospělých kategorií
            (dorostenky, dorostenci, ženy, muži, veteránky, veteráni)
 • 17:00 hodin - konec přihlašování štafet dospělých
 • 17:15 hodin - start čtafet dospělých
 • 17:45 hodin - vyhlášení dospělých kategorií a štafet dospělých

Nezapomeňte, že neděle 22.4.2012

patří BĚHU TUNELEM


Za organizační tým se na vás těší Roman Pavlů.


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ na BĚH TUNELeM

(prosíme o uvedení jména, příjmení a ročníku narození a atletického klubu)Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.