VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH BĚHU TUNELEM 

 Vážení atleti, vážené atletky, sportovci a náhodní internetoví surfaři, právě jste otevřeli internetové stránky věnované jednomu bláznivému nápadu trenéra atletického klubu SK JESENIOVA, kterým je běh Žižkovským tunelem pro pěší pod horou Vítkov na 303 metrů.

 Pokud jste na těchto stránkách ze zvědavosti nebo přímo cíleně, VÍTEJTE a nebojte se prozkoumat nejen všechny odkazy a jednotlivé sekce těchto stránek, ale především využijte naší nabídky a zúčastněte se veřejného závodu Běhu tunelem, který se každoročně koná v neděli blízkému datu 21.4. Start je v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici, cíl v ústí tunelu na Tachovském náměstí. Prozkoumejte na vlastní kůži Žižkovský tunel a prožijete jedinečný zážitek běhu za světlem, které na Vás bude čekat na konci tunelu.

Mnoho štěstí, rychlosti a běžecké formy při závodě přeje
ředitel závodu


Výsledky, tisková zpráva a fotogalerie VI. ročníku běhu tunelem


V co nejratším možném čase vám poskytujeme výsledky včetně  tiskové zprávy z letošního VI. ročníku BĚHU TUNELEM, který proběhl 21.4.2013. Na start se postavilo 51 závodníků ve všech vypsaných kategoriích, což je porpvé v historii tohoto závodu. Překonány byly 4 rekordy, 1 byl vyrovnán a 1 zcela nově ustanoven.

Více se dozvíte v tiskové zprávě, která je k dispozici zde.
Výsledky jsou k dispozici zde.
Fotogalerie závodu k dispozici zde.

Pro ty, kteří závod nikdy neběželi poskytujeme pohled na BĚH TUNELEM z pohledu závodníka. a to rovnou vítěze mužské kategorie.
Již nyní se začněte připravovat na příští ročník BĚHU TUNELEM. V rámci VII. ročníku bude vyhlášeno Mistrovství světa běhu tunelem mužů a žen. Proto pečlivě sledujte naše stránky a nepropásněte šanci stát se opět koncem dubna roku 2014 mistrem/mistryní světa v této disciplíně. O všem vás budeme včas a v dostatečném předstihu informovat zde na stránkách.

V nedcházející letní atletické sezóně vám přejeme hodně úspěchů.


Za organizační tým Roman Pavlů
VI. ročník běhu tunelem ve znamení tunelrekordů, premiérového startu kategorie kočárků, ale i dlouhého čekání na výsledky dospělých kategorií


Děkujeme všem startujícím, kteří se VI. ročníku BĚHU TUNELEM zúčastnili a doufáme, že se opět příští rok postaví na start. Za téměř letního počasí jsme se konečně dočkali i startu kategorie, která se i přes své vyhlášení nikdy nedočkala žádných startujících. Tou je kategorie řidičů a řidiček kočárků. I když byla na startu pouhá jedna startující, má náš obdiv!

Výsledky letošního závodu vám poskytneme během pondělního večera včetně informací, co chystáme na příští rok. Diplomy účastníků budou k dispozici na stránkách do konce týdne. Současně se omlouváme dospělým kategoriím za dost značnou prodlevu mezi doběhem a vyhlášením. Byla způsobena naší mylnou informací o prodlevách startů.

Ztráty/nálezy - Při úklidu prostranství po závodě byly nalezeny věci, které jistě někomu z vás chybí a kterými byste chtěli opět disponovat. Těmito věcmi jsou: černá mikina značky Equimax a kartičky Grosshandel a kartička Galeria Kaufhof obě na jméno Martin Robert.
Vlastníci těchto věcí si je můžou vyzvednout na hřišti SK Jeseniova na Ohradě v odpoledních hodinách během tréninků od některého z trenérů. Věci jsou uloženy v kabinetu.Pouhý 1 den nás dělí od vi. ročníku běhu tunelem  a také od kulatin samotného tunelu

Jménem organizačního výboru BĚHU TUNELEM všem běžcům, běžkyním a letos doufáme, že i premiérově řidičům a řidičkám kočárků přeji vynikající formu při závodu a především příjemný zážitek ze samotného běhu.

Předběžně přihlášených je v tuto chvíli 13 startujících, takže pevně doufáme, že samotná účast bude diametrálně vyšší a snad dosud váhavé běžce neodradí dnešní zatažená obloha, která by se podle předpovědí počasí měla zítra protrhat a slibných 16 stupňů a slunečno skutečně budou.

Roman Pavlů


Ve formátu .pdf ke stažení zde.
Ve formátu .jpg ke stažení zde.
OSLAVTE S NÁMI KULATINY žIŽKOVSKÉHO TUNELU!!! 

vi. ročník běhu tunelem  proběhne na den přesně

po 60 letech OD JEHO OTEVŘENÍ - dne 21.4.2013

Běh tunelem přeskočil svým věkem na základní školu a rádi bychom vám tímto posunem do další pětiletky našeho závodu poskytli opět něco navíc.

Letošní BĚH TUNELEM proběhne v neděli 21.4.2013 se starty tradičně začínajícími od 14:00hod. a bude provázen magickým číslem 6. Je totiž VI. ročníkem a zároveň na den přesně před 60 lety dne 21.4.1953 byl Žižkovský tunel slavnostně otevřen. Přijďte s námi oslavit vybudování tohoto jedinečného tunelu pro pěší.Amnestovaný tunelář = startovné zdarma

Výměna hlavy státu na Pražském hradě ani nás nenechala netečnými a rádi bychom podali pomocnou ruku všem amnestovaným tunelářům, které bychom tímto rádi pozvali k BĚHU TUNELEM, aby si mohli otestovat svou fyzickou kondici. Pokud se prokáží, že byli amnestováni, budou mít startovné zdarma a to jak v kategorii jednotlivců, tak v kategorii štafet.


Leták k letošnímu VI. ročníku
Jako již tradičně, i letos nabízíme ke stažení letáček BĚHU TUNELEM.Ve formátu .pdf ke stažení zde.
Ve formátu .jpg ke stažení zde.
fotosoutěž V. ročníku běhu tunelem

FOTOSOUTĚŽ V. ročníku BĚHU TUNELEM zcela ovládl a s přehledem zvítězil pan Miroslav ŘÍHA, který jako jediný zaslal do naší fotosoutěže fotografie z V. ročníku BĚHU TUNELEM.

Jelikož byl jediným neohroženým fotografem, který se nebál přihlásit do fotosoutěže, získává kromě avizované fotoknihy Vencouver 2010 také startovné
na letošní VI. ročník BĚHU TUNELEM pro 2 osoby.

Panu Říhovi GRATULUJEME!!!

 
propozice a orientační časový pořad běhu tunelem

 
 • Prezentace bude ukončena nejpozději 15minut před startem příslušné kategorie!!!
 • Přihlašování se provádí v závodní kanceláři v HOSTINCI U TUNELU v ulici Thámova v Karlíně
 • od 13:00 hodin - možnost registrace všech věkových kategorií
 • 13:45 hodin - konec přihlašování dětských kategorií
         
 (přípravka dívky a chlapci, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci)
 • 14:00 hodin - start dětských kategorií
 • 14:45 hodin - start štafet dětí
            (přípravka dívky a chlapci, mladší žákyně a žáci, starší žákyně a žáci)
 • po doběhu dětských kategorií přihlašování dětských štafet

 • 14:30 hodin - start řidičů a řidiček kočárků

 • 15:20 hodin - vyhlášení dětských kategorií, dětských štafet a řidičů a řidiček kočárků
 • 15:30 hodin - konec přihlašování dospělých kategorií 
            (dorostenky, dorostenci, ženy, muži, veteránky, veteráni)

 • 15:45 hodin - start dospělých kategorií
 • 16:30 hodin - start štafet dospělých  (dorostenky, dorostenci, ženy, muži, veteránky, veteráni)
 • 16:15 hodin - konec přihlašování štafet dospělých
 • 16:50 hodin - vyhlášení dospělých kategorií a štafet dospělých

Starty jednotlivých kategorií jsou pouze orientační! Proto doražte s dostatečným předstihem, případně mějte s námi trpělivost.

Časový pořad závisí na počtu startujících a je ovlivněn i intervalovou metodou startů jednotlivých kategorií. Při prodlevách vás prosíme o trpělivost, vždy se  snažíme dělat maximum a vše co nejvíce urychlit.


Předběžné přihlášky můžete zasílat přes přihlašovací formulář v dolní části této stránky nebo zde.

Hledáte běžce do neúplné štafety? Zkuste je nalézt přes fórum v záložce štafet.Nezapomeňte, že neděle 21.4.2013

patří 60letému TUNELU


Za organizační tým se na vás těší Roman Pavlů.


PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ na BĚH TUNELeM

(prosíme o uvedení jména, příjmení a ročníku narození a atletického klubu)Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.