VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH BĚHU TUNELEM 

 Vážení atleti, vážené atletky, sportovci a náhodní internetoví surfaři, právě jste otevřeli internetové stránky věnované jednomu bláznivému nápadu trenéra atletického klubu SK JESENIOVA, kterým je běh Žižkovským tunelem pro pěší pod horou Vítkov na 303 metrů.

 Pokud jste na těchto stránkách ze zvědavosti nebo přímo cíleně, VÍTEJTE a nebojte se prozkoumat nejen všechny odkazy a jednotlivé sekce těchto stránek, ale především využijte naší nabídky a zúčastněte se veřejného závodu Běhu tunelem, který se každoročně koná v neděli blízkému datu 21.4. Start je v ústí Žižkovského tunelu v Thámově ulici, cíl v ústí tunelu na Tachovském náměstí. Prozkoumejte na vlastní kůži Žižkovský tunel a prožijete jedinečný zážitek běhu za světlem, které na Vás bude čekat na konci tunelu.

Mnoho štěstí, rychlosti a běžecké formy při závodě přeje
ředitel závodu


VIII. ROČNÍK BĚHU TUNELEM POSOUVAL REKORDY HNED VE TŘECH KATEGORIÍCH

Za účasti TV Barrandov proběhl v neděli 26.4.2015 již VIII. ročník BĚHU TUNELEM. Vždy silná účast dětských kategorií byla letos velmi prořídlá, a tak se ze stupňů vítězů radovaly všechny startující děti. Nejvíce obsazenou kategorii přípravek vyhráli: Florová Monika (ŠSK Újezd nad Lesy) a Sluka Jan (SK Jeseniova). V žákovských kategoriích a s minimální konkurencí zvítězili: Durdová Michaela (SK Jeseniova), Zuklín Ondřej (SK Jeseniova), Nepomucký Ladislav a ve vlastním vyrovnaném tunelrekordu časem 58,2s z loňského roku zvítězila mezi staršími žákyněmi Cikánová Andrea (SK Jeseniova). O prvenství mezi dětskými štafetami se nakonec popraly pouze dva 3 členné týmy, ze kterých prvenství patřilo štafetě ve složení Durdová Michaela, Venclová Klára a Florová Michaela před týmem Vodácko-turistického oddílu VYDRY, který tvořili: Hájek Miroslav, Hájek Filip a Plachý Patrik.

Beh tunelem 2015

O poznání příznivější, co do počtu startujících, byla kategorie dospělých, ve kterých padly zbylé dva tunelrekordy, které byly naposledy posunuty v roce 2011. Loňský útok na tunelrekord nevyšel Jakubu Svobodovi z SK Jeseniova, o to lépe ho zvládl letos a sesadil dosavadního lídra Jana Vlacha (46,5s) z pomyslného tunelového trůnu časem 45,4s. Mezi ženami kralovala, ač věkem nejstarší, během nejrychlejší, Turnerová Světla časem 1:10,6 min. Dorostenecký tunelrekord posunul o 8 desetin sekundy Pařízek Lukáš (Sokol Královské Vinohrady) a jeho nový rekord má hodnotu 50,7s. Nejrychlejší, ale škoda jen, že pouze jedinou dorostenkou, byla Krátká Tereza (SK Jeseniova), která trať na 303 metrů zvládla za 1:05,6 min. Vítěznou štafetou v kategorii dospělých se stala ta ve složení Cikán Martin, Pařízek Lukáš a Háva Tomáš.

Beh tunelem 2015

Výsledky jsou k dispozici ke stažení zde.

Tisková zpráva ke stažení zde.

Fotografie a zcela čerstvé informace najdete především na našem facebookovém profilu zde.

Beh tunelem 2015DÁME TUNEL?

viIi. ročník běhu tunelem 26.4.2015


Letošní VIII.ročník Běhu tunelem opět v dubnu. A to poslední dubnovou neděli - 26.4.2015 od 14:00hod.
Ve formátu .jpg ke stažení zde
Ve formátu .pdf ke stažení zde


Stejně jako posledních 7 let, i letos začneme starty dětí, přes dorost, dětské štafety až po dospělé a veterány a štafety dospělých.

startovní kancelář v nově zrekonstruované restauraci u tunelu (hned vedle peter´s burger pubu)


Letos bude naším partnerem v oblasti zázemí znovuotevřená restaurace
U TUNELU


Úžasnou nabídku burgerů Peter´s burger pubu, letos rozšířenou o další parádně vypadající kousky, můžete porovnat s tradiční staročeskou kuchyní restaurace
U TUNELU.

Jako odměnu za výkon v závodě byste si tento gastrozážitek neměli nechat ujít!


Peter´s Burger Pub

V restauraci bude probíhat registrace závodníků a nebude nijak omezen její provoz, takže hladoví, či žízniví sportovci a jejich doprovody budou mít možnost se zde i občerstvit!

Závodníky pouze žádáme, aby prostor restaurace zbytečně nezaplňovali, pokud se v ní nebudou přihlašovat, nebo občerstvovat.


časový pořad, rekordy a jednotlivé kategorieČasový program a propozice jednotlivých kategorií naleznete zde.

Pokud chcete zjistit rekordy Běhu tunelem, tak koukněte sem

Rozdělení kategorií naleznete zdeLetos konečně účastnické diplomy všem startujícím
Letos se konečně dostaneme k již loni avizovaném možnosti účastnických diplomů, které budou po závodě k dispozici na těchto stránkách.

Samozřejmostí zůstávají originální tunelceny.Za organizační tým se na vás těší Roman Pavlů.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ na BĚH TUNELeM

(prosíme o uvedení jména, příjmení a ročníku narození a atletického klubu)Jediný závod, ve kterém se budete snažit být první(m), kdo spatří světlo na konci tunelu.